Cztery satelity wysłane na Cape Canaveral

Home » Case Study » Cztery satelity wysłane na Cape Canaveral

Transport satelity pociągiem icon

Satelitę wysyła się w kosmos, ale czasem trzeba ją najpierw przetransportować do stacji badawczej, zanim wyruszy w swój samotny rejs. Realizując zlecenie dla SpaceX, byliśmy osobistą ochroną i obstawą tego urządzenia. Tak, nasi specjalni klienci mogą liczyć na nasze towarzystwo podczas transportu.

Ile osób potrzeba, aby spakować satelitę do wysyłki?

Gdy otrzymaliśmy to zgłoszenie, najpierw wpadliśmy w euforię. W końcu było to prawdziwe wyróżnienie. Współpraca z klientem, który wysyła satelity w przestrzeń kosmiczną i na Międzynarodową Stację Kosmiczną potraktowaliśmy jako dowód dużego zaufania.

Wiedzieliśmy, że musimy zrobić to perfekcyjnie. Jednak po o ustaleniu szczegółów tego, czym mamy się zająć, emocje trochę opadły. Mieliśmy przetransportować aż cztery satelity nowej generacji z Polski do Stanów Zjednoczonych.

Polski startup technologiczny z Wrocławia opracował nowy typ urządzeń, które miały wziąć udział w kolejnym projekcie realizowanym przez stację SpaceX na Florydzie. Zlecenie trafiło do nas w intensywnym okresie, bo w połowie grudnia. No cóż, jedni wysyłali wtedy prezenty, inni głowili się nad tym, jak dostarczyć satelitę.

To, że był to dla nas szczyt sezonu, stanowiło dodatkowe wyzwanie. W obsługę mniejszych i tradycyjnych zleceń był już zaangażowany cały zespół. Musieliśmy oddelegować dodatkowe osoby, które zajęły się transportem satelity. Wszystko po to, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni, a ich paczki dotarły na czas.

Rysopis kuriera. Co musieliśmy ustalić przed wysyłką?

Specyfika tego zlecenia zakładała, że satelity zostaną dostarczone transportem lotniczym z osobistą asystą kurierską na pokładzie. Postawiono taki warunek, ponieważ mieliśmy przewieźć urządzenie o dużej wartości oraz określane jako niebezpieczny w wielu liniach lotniczych.

Wyzwaniem stało się również to, że przesyłka musiała zostać dostarczona wyłącznie przez akredytowanego kuriera. Oznaczało to, że trzeba było podać wiele drobiazgowych szczegółów pozwalających na identyfikację tej osoby. Ważny był wzrost, kolor oczu, zarost oraz inne znaki szczególne.

Wobec tego z dużym wyprzedzeniem ustaliliśmy, kto dokładnie zajmie się tym zleceniem. Nie było mowy o nagłych zamianach, bo chyba łatwiej byłoby znaleźć sobowtóra niż ponownie przechodzić procedurę akredytacji.

Rozbierzmy satelitę na części! Czy było to konieczne?

Gdy już przestaliśmy żartować, że zwyczajnie wystrzelimy ten transport w kosmos, przyszedł czas, żeby na serio zabrać się do pracy. Co musieliśmy jeszcze ustalić? Oczywiście wagę oraz wymiary satelity. Ważne było także to, czy poszczególne części urządzenia będzie można rozłożyć.

Na szczęście okazało się, że nie są one tak duże, jak początkowo zakładaliśmy. Każda satelita ważyła 25 kg. Miała zostać zapakowana w specjalne walizki transportowe. Dla wzmocnienia ochrony zamontowano również zegary antywstrząsowe. Jedyną prawdziwą trudnością w przygotowaniu transportu były baterie o niestandardowych, dużych rozmiarach. Zmiana ciśnień podczas wzbijania się w powietrze mogła być dla nich niebezpieczna. Udało się jednak odpowiednio je zabezpieczyć.

Skonsultowaliśmy się z liniami lotniczymi LOT, które miały realizować kurs na Florydę. Pracujące tam osoby poinformowały nas, że podobnie jak w przypadku tradycyjnych baterii powinniśmy wyjąć je z urządzenia. Ważną kwestią było również zabezpieczenie ich przed wstrząsami. Tak przygotowany transport satelity mógł spokojnie ruszyć w drogę.

Satelity wystrzelone w kosmos dzięki DSV

Czasami spoglądamy w niebo i zastanawiamy się, czy latają nad naszymi głowami wysłane przez nas satelity. To było trudne zadanie, ale dzięki wytężonej pracy naszego zespołu oraz podjęciu trafnych decyzji udało się je zrealizować.

Z zadowoleniem możemy teraz posługiwać się hasłem: DSV – pomożemy Ci wylecieć w kosmos!

OPINIE

Zobacz co mówią o nas inni

icon
Logo Iber

Dzieki DSV XPress możemy pochwalić się szybka dostawa na drugie dzień praktycznie w całej Europie
i dzięki tej usłudze jesteśmy szybsi od konkurencji.

System jest prosty i przejrzysty a WSPARCIE Customer Service jest dostępne w kilka minut.
Polecam współpracę.

Mit freundlichen Grüßen aus Berlin

Lukasz Pilarski
iBER Berlin | Geschäftsführer
Logo Sanden

DSV XPress usługi kurierskie na wysokim poziomie.
Profesjonalna obsługa. Kompetentni ale i uprzejmi Ludzie.
Zawsze służą pomocą oraz radą.
Expresowe dostawy w rozsądnych cenach.
DSV XPress Firma godna polecenia.

Barbara Kozłowska
Sanden Manufacturing Poland | Specjalista ds logistyki
Logo CFI World

DSV XPress to uniwersalny serwis i odpowiedzialny Customer Service.
System jest intuicyjni i pozwala zarządzać wieloma podwykonawcami jednoczesnie.
Usługa jest o tyle wygodna, że pozwala szybko dokonywać modyfikacji rodzajów serwisu względem aktualnych potrzeb.

Tomasz Amborski
CFI WORLD S.A. | CEO
Logo SelfPost

Wszystko na czas, rzetelnie i w rozsądnej cenie. Jeden punkt kontaktu. Bez skakania miedzy działami, taki uniwersalny one stop shop dla kurierki.

Adam Ł.
SelfPost | CTO
Logo Galeon

Obsługa i serwis Xpress – bardzo dobry, szybka obsługa i reakcja CS, „szczere!” odpowiedzi/przedstawienie sytuacji,
CS XPress – bardzo Wam dziękuję.
Oby tak dalej!

Martyna Kurkowska
Galeon | Purchasing Specialist

DSV to firma godna polecenia; Pracownicy są zawsze gotowi, żeby pomóc i doradzić. Firma zapewnia wsparcie merytoryczne oraz materiały, czy szkolenia z zakresu obsługi systemu rezerwacji.

 

Nieopisana jest pomoc Opiekuna dedykowanego naszej firmie oraz całego zespołu, który wiele razy ratował nas z opresji oraz służył pomocą w wycenie paczek ponadwymiarowych lub gabarytowych.

Patrycja Faderewska i Małgorzata Rosa
McCORMICK POLSKA S.A.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Skontaktuj się z nami, a natychmiastowo przygotujemy
wycenę Twojej przesyłki

icon