Przyrządy pomiarowe przetransportowane na norweskie fiordy i do Mongoli

Home » Case Study » Przyrządy pomiarowe przetransportowane na norweskie fiordy i do Mongoli

icon

Gdy otrzymaliśmy to zlecenie, pomyśleliśmy – to dla nas pestka. Jednak okazało się, że przetransportowanie przyrządów pomiarowych do dwóch odległych zakątków globu tak, aby dotarły tam w tym samym czasie, wcale nie jest takie proste. Inne kontynenty, różne odległości. Północna Skandynawia i środkowowschodnia Azja. Czy udało się nam to zgrać?

Dotarliśmy tam, gdzie inni nie dają rady. Przesyłka dostarczana do odległych zakątków.

Polska firma zajmująca się produkcją przyrządów pomiarowych rozszerzała swoją sieć dystrybucji o nowe rejony. Do tej pory korzystała z różnych usług kurierskich i spedycyjnych. Specyfika jej branży i dosyć niszowy produkt znajdował odbiorców w całej Europie, a także w Azji Środkowej. Firma oczekiwała od osób organizujących dla nich transport optymalizacji kosztów oraz wykorzystania różnych sposobów dostawy. Wszystko po to, aby jej klienci nie musieli zbyt długo czekać na przesyłkę.

Usługa DSV Xpress wydawała się wręcz stworzona do tego zlecenia. Zakładamy, że nie ma dla nas ograniczeń i docieramy wszędzie. Był to olbrzymi plus dla klienta, który decydując się na współpracę z nami, nie musiał już szukać kogoś, kto podejmie się dostarczenia produktów w nietypowe miejsce. Do tego byliśmy w stanie połączyć różne formy transportu, aby dotrzeć, jak najszybciej z paczką do adresata i jednocześnie zaproponować klientowi korzystną cenę za tę usługę.

Jeden system, jedna faktura, a przesyłki dostarczane w różne miejsca

To, czym ostatecznie przekonaliśmy naszego potencjalnego klienta do współpracy, było nie tylko dostarczenie przesyłek w tak różne miejsca jak norweskie fiordy czy Mongolia. Dużym plusem, którym mogliśmy się wyróżnić, okazało się również ułatwienie obsługi samych zleceń. Do tej pory wspomniana firma korzystała z oferty różnych kurierów. Musiała więc poświęcać sporo czasu na obsłużenie rozmaitych systemów nadawania przesyłek. Angażowało to czasem nawet kilku pracowników.

W usłudze DSV Xpress mogliśmy zaproponować tę samą procedurę, niezależnie od tego, gdzie miała trafić dana paczka. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek pytań klient kierował się do swojego opiekuna. Wyznaczyliśmy osobę, która była odpowiedzialna za organizowanie przesyłek i koordynowanie dostaw.

Takie podejście sprawiło, że planując rozszerzanie działalności, nie trzeba było już zaczynać od szukania transportu na dane tereny. Nawet gdy klient nie był pewny, czy wyślemy tam jego paczki, kierował do nas pytanie i uzyskiwał na nie szybką oraz jednoznaczną odpowiedź — oczywiście, że tak!

Usprawniliśmy również funkcjonowanie działu finansowego naszego klienta. Za usługi wykonane w danym miesiącu przekazywaliśmy im jedną, zbiorczą fakturę. Liczba dokumentów drastycznie spadła, a księgowa była nam wdzięczna. My też lubimy takie współprace.

Drogą powietrzną, lądową, morską — docieramy za pomocą z różnych sposobów, ale zawsze robimy to skutecznie

Nasz klient chciał, aby jego produkty docierały do odbiorców w różnych, często bardzo odległych zakątkach Europy i Azji. Najszybszym sposobem był transport lotniczy. Jednak przy planowaniu dostawy korzystaliśmy również z innych dostępnych sposobów.

Nasze rozwiązania były szybkie, a jednocześnie ekonomiczne. Jeśli do danego miejsca mogliśmy dotrzeć drogą lądową, a nieco dłuższy czas transportu był dla klienta do zaakceptowania, wybraliśmy właśnie tę opcję. Czasami łączyliśmy różne sposoby w ramach jednej trasy. Wszystko po to, by zoptymalizować koszty i działać z poszanowaniem dla środowiska.

Realizując każde zlecenie, staramy się działać zgodnie z naszymi wartościami. Przy współpracy z tym klientem umożliwiliśmy mu rozwój biznesu i zapewniliśmy płynny łańcuch dostaw w różnych lokalizacjach. Zaproponowaliśmy ujednolicony model współpracy, aby ułatwić realizację zleceń i zminimalizować czas potrzebny na przygotowanie transportu. Sprawiło to, że klient znacznie skrócił terminy dostaw deklarowane swoim kontrahentom.

Sukces projektu dzięki dobrze zorganizowanej przesyłce

Czasami nie gabaryty ładunku są dla nas największym wyzwaniem. W przypadku wysyłki przyrządów pomiarowych liczyło się perfekcyjne zaplanowanie całej operacji. Możesz zaufać nam, gdy masz podobne zlecenie, bo – jak widzisz – przećwiczyliśmy już je na norweskich fiordach i mongolskich stepach.

OPINIE

Zobacz co mówią o nas inni

icon
Logo Iber

Dzieki DSV XPress możemy pochwalić się szybka dostawa na drugie dzień praktycznie w całej Europie
i dzięki tej usłudze jesteśmy szybsi od konkurencji.

System jest prosty i przejrzysty a WSPARCIE Customer Service jest dostępne w kilka minut.
Polecam współpracę.

Mit freundlichen Grüßen aus Berlin

Lukasz Pilarski
iBER Berlin | Geschäftsführer
Logo Sanden

DSV XPress usługi kurierskie na wysokim poziomie.
Profesjonalna obsługa. Kompetentni ale i uprzejmi Ludzie.
Zawsze służą pomocą oraz radą.
Expresowe dostawy w rozsądnych cenach.
DSV XPress Firma godna polecenia.

Barbara Kozłowska
Sanden Manufacturing Poland | Specjalista ds logistyki
Logo CFI World

DSV XPress to uniwersalny serwis i odpowiedzialny Customer Service.
System jest intuicyjni i pozwala zarządzać wieloma podwykonawcami jednoczesnie.
Usługa jest o tyle wygodna, że pozwala szybko dokonywać modyfikacji rodzajów serwisu względem aktualnych potrzeb.

Tomasz Amborski
CFI WORLD S.A. | CEO
Logo SelfPost

Wszystko na czas, rzetelnie i w rozsądnej cenie. Jeden punkt kontaktu. Bez skakania miedzy działami, taki uniwersalny one stop shop dla kurierki.

Adam Ł.
SelfPost | CTO
Logo Galeon

Obsługa i serwis Xpress – bardzo dobry, szybka obsługa i reakcja CS, „szczere!” odpowiedzi/przedstawienie sytuacji,
CS XPress – bardzo Wam dziękuję.
Oby tak dalej!

Martyna Kurkowska
Galeon | Purchasing Specialist

DSV to firma godna polecenia; Pracownicy są zawsze gotowi, żeby pomóc i doradzić. Firma zapewnia wsparcie merytoryczne oraz materiały, czy szkolenia z zakresu obsługi systemu rezerwacji.

 

Nieopisana jest pomoc Opiekuna dedykowanego naszej firmie oraz całego zespołu, który wiele razy ratował nas z opresji oraz służył pomocą w wycenie paczek ponadwymiarowych lub gabarytowych.

Patrycja Faderewska i Małgorzata Rosa
McCORMICK POLSKA S.A.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Skontaktuj się z nami, a natychmiastowo przygotujemy
wycenę Twojej przesyłki

icon