Co to jest przesyłka ekspresowa?

Home » Blog » Co to jest przesyłka ekspresowa?

Ładowanie przesyłek ekspresowych do samolotu icon

Ma być szybko i niezawodnie? Właśnie tak działają przesyłki ekspresowe DSV! Poniżej dowiesz się, na czym polega taka usługa oraz jak z niej skorzystać.

 

Kiedy warto skorzystać z przesyłki ekspresowej?

Szybka dostawa, na którą nie muszą czekać Twoi odbiorcy – takie usługi zawsze są w cenie. Występują jednak sytuacje, gdy szczególnie opłaca się z nich korzystać.

Przesyłki ekspresowe to rozwiązanie chętnie wybierane przez przedstawicieli określonych branż: produkcyjnej i automotive. Jeśli przesyłasz produkty o krótkim terminie ważności lub wrażliwe na przebywanie w zmiennych warunkach, przesyłka ekspresowa pozwoli Ci znacznie skrócić czas dostawy i zadbać o bezpieczeństwo.

Taka forma dostawy sprawdzi się także wówczas, gdy chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Krótki czas dostawy na terenie kraju to w większości biznesów internetowych już standard. Zamierzasz oferować taką samą jakość usług klientom z zagranicy? Dzięki przesyłkom ekspresowym ich zamówienia dotrą na miejsce już w ciągu dwóch dni!

Przesyłka ekspresowa to także nieoceniona pomoc w nietypowych sytuacjach. Jeśli odpowiadasz za firmową logistykę lub prowadzisz własną działalność, na pewno wskażesz co najmniej kilka takich przykładów:

 • gdy trzeba pilnie dostarczyć ważne dokumenty;
 • gdy Twój klient potrzebuje części zamiennych do maszyn, by bez przeszkód kontynuować produkcję;
 • gdy pojawiła się szansa na współpracę z nowym kontrahentem i chcesz zrobić na nim jak najlepsze wrażenie.

Możliwość dostarczenia przesyłki w dowolne miejsce na świecie nawet w 2 dni pozwoli Ci sprostać każdemu takiemu zadaniu.

 

W jaki sposób Twoja przesyłka ekspresowa dotrze na miejsce?

W DSV współpracujemy z różnymi partnerami w zakresie transportu drogowego, morskiego, a nawet lotniczego. Podczas przewożenia przesyłek ekspresowych łączymy je ze sobą na różne sposoby, tak aby realizować zlecenia szybko i jak najniższym kosztem.

Jeśli Twoja przesyłka ma dotrzeć do jednego z krajów europejskich, zazwyczaj najlepiej sprawdza się transport drogowy. Jest on stosunkowo tani, daje elastyczność i możliwość dotarcia w dowolne miejsce na terenie Europy. Takiej formie transportu sprzyja również gęsta sieć dobrej jakości dróg.

Twoją przesyłkę ekspresową można dostarczyć także w najdalsze zakątki świata. Wówczas łączy się transport lotniczy na dużych odległościach z transportem drogowym, wykorzystywanym do przewiezienia przesyłki z lotniska do miejsca docelowego.

Jak szybko dostarczamy przesyłki ekspresowe?

Twoja przesyłka może dotrzeć na miejsce już w ciągu kilku dni – nawet jeśli Twój odbiorca znajduje się po drugiej stronie kuli ziemskiej.

Szacowane czasy dostawy dla poszczególnych regionów świata to:

 • Polska – 1 dzień,
 • Europa, USA, Kanada – od 1 do 2 dni,
 • Azja, Ameryka Łacińska, Bliski Wschód – od 1 do 3 dni,
 • Afryka, Australia, Oceania – od 2 do 4 dni.

 

Chcesz nadać przesyłkę ekspresową? Sprawdź, jak to wygląda w praktyce

Aby nadać przesyłkę ekspresową w dowolne miejsce na świecie, wystarczy złożyć rezerwację online na koncie użytkownika, które założysz na naszej stronie.

Ile kosztuje przesyłka ekspresowa? Na naszej stronie nie znajdziesz gotowego cennika i jest to nasza świadoma decyzja. Każde zlecenie wymaga indywidualnej wyceny – dzięki temu, że nie uśredniamy cen, otrzymasz stawkę adekwatną do swoich potrzeb.

Cenę obliczamy na podstawie następujących danych:

 • rodzaju przesyłki,
 • wagi przesyłki,
 • miejsca nadania i miejsca docelowego – długości trasy,
 • charakteru współpracy – w zależności od tego, czy korzystasz z usługi jednorazowo czy regularnie,
 • ewentualnych usług dodatkowych.

 

Co będzie działo się z Twoją przesyłką ekspresową po nadaniu? Nie musisz zastanawiać się, gdzie się aktualnie znajduje i czy na pewno dotrze na czas. Wszystkie potrzebne informacje możesz śledzić na bieżąco w narzędziu myDSV Track & Trace. Usługa obejmuje też automatyczne powiadamianie nadawcy o kluczowych statusach przesyłki.

Dzięki temu nie tylko zyskasz spokój, lecz także zyskasz możliwość udzielenia informacji odbiorcy. Takie działanie na pewno przełoży się na budowanie profesjonalnego wizerunku Twojej firmy!

Krótki czas dostawy to Twój priorytet? Sprawdź szczegóły przesyłki ekspresowej!

Dowiedz się więcej

icon