Czym różnią się różne opcje XPress?

Home » Blog » Czym różnią się różne opcje XPress?

Pracownik pracujący przy przesyłkach kurierskich z tabletem icon

Szukasz bezpiecznej i szybkiej opcji dostawy swojej przesyłki? Przesyłka XPress to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie te aspekty. Poznaj rodzaje nadawania przesyłek XPress, a następnie wybierz odpowiednią opcję dla siebie.

 

Co to jest przesyłka XPress?

Przesyłka XPress charakteryzuje się krótkim czasem dostarczenia na terenie Europy oraz innych kontynentów. Aby zamówić transport, możesz skorzystać z rezerwacji online i wygodnie przejść przez cały proces. Co istotne, przesyłka XPress pozwala dostosować jej specyfikę do własnych oczekiwań. Wyspecjalizowana obsługa klienta zawsze Ci pomoże i znajdzie rozwiązanie każdego problemu związanego ze zleceniem.

Przesyłki XPress mogą być realizowane do niemal dowolnego miejsca na świecie bez limitu wagowego. Szacowany czas przewozu przesyłek XPress wynosi od 1 do 4 dni, zależnie od docelowej lokalizacji.

Transport europejski jest szacowany na 1–2 dni, do USA oraz Kanady do 2 dni, natomiast paczki wysyłane do Azji, krajów Bliskiego Wschodu czy Ameryki Łacińskiej dotrą od 1 do 3 dni roboczych. Jedynie w przypadku krajów afrykańskich przesyłka może trwać do 4 dni roboczych.

 

DSV XPress Economy

Przesyłka ekspresowa wcale nie musi słono kosztować. Dowodem na to jest DSV XPress Economy, czyli doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na obniżeniu kosztów wysyłki. Ekonomiczna usługa nie oznacza jednak, że czas doręczenia paczki do adresata znacząco się wydłuży. Szacowane dostarczenie przesyłki XPress Economy wynosi od 1 do 6 dni roboczych.

Okres doręczenia w zależności od miejsca docelowego prezentuje się następująco:

  • przesyłki krajowe – od 1 do 2 dni roboczych;
  • na terenie Europy – od 2 do 5 dni roboczych;
  • na Bliski Wschód – od 3 do 4 dni roboczych;
  • do USA, Kanady i Ameryki Łacińskiej – do 4 dni roboczych;
  • do Afryki i Oceanii – od 3 do 5 dni roboczych;
  • do Azji – od 4 do 6 dni roboczych.

 

Podobnie jak DSV XPress, również i w ramach XPress Economy możesz wycenić oraz zlecić przesyłkę wygodnie przez Internet, a następnie śledzić ją w systemie Track & Trace. System powiadomi klienta o kluczowych statusach przesyłki, a także przygotuje odpowiednie raporty. Przesyłki XPress Economy są realizowane bez limitu ciężaru i charakteryzują się nieco dłuższym czasem dostarczenia, ale za to wyróżniają się atrakcyjną ceną.

 

DSV XPress Special Services

Są jednak takie sytuacje, kiedy to czas liczy się najbardziej. Gdy do wysłania masz przesyłkę krytyczną, która błyskawicznie musi dotrzeć do miejsca docelowego, skorzystaj z DSV XPress Special Services. To usługa specjalna dla wysyłek o najwyższym priorytecie. Bez zbędnej zwłoki i w pełni bezpieczne dotrą do finalnego odbiorcy.

DSV XPress Special Services to paczki przewożone w asyście kuriera na pokładzie samolotu. Dostawa takiej przesyłki realizowana jest tego samego dnia, może być też dostarczona o konkretnym czasie. Niezależnie od jej wagi i rozmiaru potraktujemy ją ze szczególną ostrożnością.

Doręczamy w ten sposób pilnie potrzebne dokumenty, ciężkie ładunki przewożone na palecie czy nawet towary niebezpieczne. DSV XPress Special Services dotrze do odbiorcy na terenie Europy w 3–8 godzin, do USA lub Kanady w 9–12 godzin, a do Azji w 10-16 godzin.

Do krajów Bliskiego Wschodu przesyłka nadana w ramach DSV XPress Special Services zostanie dostarczona po 10–15 godzinach.

 

Przesyłki XPress – pewność, bezpieczeństwo i wygoda

Nadawanie przesyłek XPress to prosty proces, który nie pochłonie zbyt wiele Twojego cennego czasu. Za pomoc portalu rezerwacyjnego myDSV zamówisz transport w krótkim czasie bez potrzeby kontaktu telefonicznego. Możesz tam śledzić również przesyłki online, generować raporty na temat wysyłek i otrzymywać istotne powiadomienia.

Jeśli wolisz kontakt z konsultantem, nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wątpliwości.

Korzystając z przesyłek XPress, możesz samodzielnie decydować o swoich priorytetach. Jeśli paczka musi dotrzeć błyskawicznie, zdecyduj się na DSV XPress Special Services. Jeśli w ciągu kilku dni, odpowiednim rozwiązaniem okaże się DSV XPress.

Dla osób, które mogą poczekać „chwilę” dłużej, stworzona została opcja DSV XPress Economy. Nieco dłuższy czas oczekiwania rekompensowany jest niższą ceną usługi.

Wybierz najlepszą opcję przesyłki XPress i miej pewność, że Twoja paczka jest w dobrych rękach!

Dowiedz się więcej

icon