Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

FAQ - Wysyłka

Jakie są rodzaje transportu w usłudze kurierskiej DSV XPress? icon

Przesyłki nadane transportem drogowym przewożone są furgonetką dostawczą lub wozem ciężarowym. W przypadku towaru wielkogabarytowego, firma DSV XPress posiada specjalne naczepy ciężarowe, dostosowane pod bezpieczny transport konkretnego towaru. Ponadto, zależnie od wymagań trasy oraz wybranej przez klienta usługi, oferujemy również transport morski oraz lotniczy.

W pierwszej kolejności należy odpowiednio ją zabezpieczyć – wypełnić miękkim materiałem, np. folią bąbelkową lub pianką w środku tak, by towar był unieruchomiony i otoczony z każdej strony. Krawędzie paczki następnie oklejamy starannie taśmą, upewniając się, że nie otworzy się ona przypadkowo podczas transportu. Następnie w widocznym miejscu zamieszczamy list przewozowy, otrzymany od przewoźnika po nadaniu paczki. Nie należy zasłaniać żadnych danych, które się na nim znajdują. Jeśli to konieczne, zamieszczamy również naklejki określające, czy zawartość jest krucha, wymaga ustawienia określoną stroną ku górze lub czy nie można na niej umieszczać innych paczek.

Koszt wysyłki paczki zależny jest głównie od jej wymiarów, dystansu, który ma przebyć oraz środka transportu. Koszt jest też zależny od wybranej usługi (ekonomicznej, ekspresowej lub specjalnej) i wybranych usług dodatkowych.

W przypadku mierzenia paczki, mierzymy ją następująco: jej długość, szerokość i wysokość. Jako jednostkę miary przyjmujemy centymetry.

icon

Jaki jest rozmiar twojej paczki? Jaki będzie koszt?

Sprawdź z naszym kalkulatorem!

Dowiesz się jaka jest możliwa wycena Twojej paczki.

Sprawdź swoją paczkę! icon