Ile kosztuje przesyłka ekspresowa?

Home » Blog » Ile kosztuje przesyłka ekspresowa?

Mężczyzna używający paczkomatu icon

Dlaczego w zakładce opisującej usługę DSV XPress nie znajdziesz gotowego cennika? Bo poszczególne przesyłki ekspresowe niemal nigdy nie kosztują tyle samo. Na jej cenę wpływa szereg czynników, w tym także to, czy korzystasz z usługi jednorazowo, czy współpracujesz z nami na stałe. Sprawdź, jak dowiedzieć się, ile kosztuje przesyłka ekspresowa w kilku prostych krokach!

Rodzaje przesyłek ekspresowych w DSV

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, warto wiedzieć, że do Twojej dyspozycji są trzy rodzaje przesyłek ekspresowych:

 • DSV XPress;
 • DSV Economy;
 • DSV XPress Special Services.

 

Którą z usług wybrać? To zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz, jakie są Twoje priorytety (czas, koszty, bezpieczeństwo) i jaki towar chcesz przetransportować.

DSV XPress to standardowa przesyłka ekspresowa, którą możesz nadać do dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu, że wykorzystujemy transport lotniczy, Twoja przesyłka znajdzie się w najbardziej odległych zakątkach świata już w ciągu 4 dni roboczych.

W przypadku transportu do krajów europejskich nie potrwa to dłużej niż w przypadku większości standardowych przesyłek kurierskich na terenie kraju – 1–2 dni. DSV XPress to zdecydowanie najlepszy wybór, gdy liczy się czas!

Zależy Ci na jak najniższych kosztach transportu, za to możesz poczekać nieco dłużej na dostawę? DSV XPress Economy okaże się tu najlepszym rozwiązaniem. Stawki za tę usługę są niższe niż w przypadku przesyłki ekspresowej DSV XPress. Należy się za to liczyć z dłuższym czasem dostawy. Na terenie Europy jest to około 2–5 dni roboczych, w przypadku dalej położonych miejsc docelowych okres wydłuża się do 6 dni.

Kiedy warto wybrać DSV XPress Special Services? Zawsze wtedy, gdy Twoja przesyłka ekspresowa wymaga szczególnego traktowania. Takie usługi sprawdzą się w przypadku towarów niebezpiecznych, dokumentów, które muszą zostać pilnie dostarczone na miejsce, czy szczególnie ciężkich ładunków.

Takie zlecenia traktujemy priorytetowo, jako przesyłki, które muszą być dostarczone w jak najkrótszym czasie. W niektórych przypadkach możemy dowieźć je na miejsce nawet tego samego dnia – i to nie tylko na terenie kraju, lecz także całej Europy!

Jeśli jest taka potrzeba, możemy również zapewnić transport w asyście kuriera na pokładzie samolotu czy dostawę o określonej godzinie. Przesyłki ekspresowe DSV XPress Special kosztują więcej niż standardowe, ale w zamian zyskujesz kompleksową opiekę dla przesyłanego towaru.

Co otrzymujesz w cenie przesyłki ekspresowej?

To, ile kosztuje przesyłka ekspresowa, zależy od wybranej opcji. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, w każdym przypadku możesz korzystać z następujących usług:

 • rezerwacji online – wystarczy zalogować się na koncie w naszym systemie i zlecić odpowiednią usługę;
 • Track&Trace – możliwość śledzenia przesyłki ekspresowej na każdym etapie;
 • automatycznego powiadamiania o najważniejszych statusach przesyłki;
 • raportów, na podstawie których poznasz szczegóły transportu swojej przesyłki;
 • osobistego serwisu, z którym możesz skontaktować się w razie pytań i problemów.

 

Jak uzyskać wycenę przesyłki ekspresowej?

W DSV nie ma sztywnych, odgórnie ustalonych cenników. Dzięki temu możemy zachować elastyczność, na której nam zależy, a nasi klienci otrzymują dopasowane do swoich potrzeb usługi. Jak w takim razie określić, ile kosztuje przesyłka ekspresowa DSV XPress?

Dowiesz się tego w kilku prostych krokach. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a otrzymasz szczegółową wycenę bezpośrednio na stronie (kopię wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mail). W formularzu należy podać następujące informacje:

 • rodzaj towaru i jego szacunkową wartość;
 • miejsce nadania oraz dostawy;
 • ewentualne dodatkowe wymagania dotyczące np. czasu transportu, godziny odbioru i dostarczenia czy warunków przewozu.

 

Pamiętaj, że wycena podana na stronie dotyczy przesyłek jednorazowych. Jeśli zdecydujesz się na dłuższą współpracę, możesz liczyć na atrakcyjne stawki dla stałych klientów. Warto to zrobić, gdy realizujesz długoterminowy projekt lub regularnie zlecasz przesyłki ekspresowe. Dzięki temu obniżysz bieżące koszty w swojej firmie.

W przypadku zleceń długoterminowych podstawą współpracy również jest wycena. Dodatkowo prosimy wówczas klientów o podanie informacji na temat wolumenu przesyłek, ich średniej wartości, budżetu miesięcznego lub rocznego i rodzaju opakowań.

Masz więcej pytań o nasze usługi? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a na pewno uzyskasz pomoc!

Dowiedz się więcej

icon