Transport anten kurierem

Home » Blog » Transport anten kurierem

Widok na atenę przed przygotowaniem jej do transportu icon

Anteny są dosyć istotnym elementem każdego budynku. Współcześnie są one zasadniczo obecne w lub na większości domostw. Dzięki nim mamy dostęp do komunikacji sieciowej, telewizyjnej czy telefonicznej. Technologia teleinformatyczna również stale się rozwija – nowe rodzaje i generacje anten do użytku komercyjnego stale powstają. Osoby zajmujące się produkcją czy sprzedażą takich anten oferują też sprzedaż swoich towarów na odległość, a co za tym idzie – korzystają z usług kurierów. Wlicza się tutaj również transport międzynarodowy takich anten. Nierzadko to właśnie za granicą można znaleźć potencjalnych producentów, sprzedawców czy samych klientów. Jak jednak wygląda proces przesyłki takich anten, jak się do niego przygotować? Na co powinien zważać przedsiębiorca chcący realizować przesyłki międzynarodowe? O tym piszemy w naszym artykule blogowym. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Jak przygotować się do wysyłki anten?

Anteny to delikatny sprzęt elektroniczny. Przymierzając się do ich wysyłki, musimy mieć na uwadze nie tylko odpowiednie ich przygotowanie, ale też wybór odpowiedniego kuriera. Nieodpowiednie zajęcie się paczką może przyczynić się do niechcianych uszkodzeń i opóźnień. Jeśli są Państwo zainteresowani wysyłkami kurierskimi za granicę, jako DSV XPress możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy specjalistami w obsłudze firm na skalę międzynarodową. Dopilnujemy, by przesyłka trafiła do odbiorcy w ekspresowym tempie i nienaruszonym stanie. Zapraszamy do kontaktu poprzez nasz kalkulator przesyłek. Pracownik wkrótce odezwie się z ofertą przesyłki.
Po wybraniu oferty przewozowej, ustaleniu danych wysyłki i odbioru przez kuriera, przychodzi czas na zapakowanie towaru.

Jak zapakować anteny do transportu?

Jak już wspomnieliśmy, anteny łatwo uszkodzić – elektronikę poprzez wilgoć, odstające elementy poprzez przypadkowe uderzenie…podczas transportu mogą stać się różne rzeczy, niezależnie od intencji kuriera. Prawidłowe przygotowanie całej przesyłki przez nadawcę jest tutaj zatem kluczowe. Przede wszystkim, anten nie należy wysyłać w całości, tylko w częściach. Zależnie od rozmiarów anteny, zmieścimy ją w jednej, standardowej paczce lub na palecie. W każdym przypadku należy ją odpowiednio zabezpieczyć. Jako opakowanie dobieramy fabryczne (jeśli posiadamy) lub zbliżone rozmiarowo do łącznej wielkości rozłożonego już, zgrupowanego luzem towaru. Takie opakowanie powinno również mieć kilka centymetrów odstępu od krawędzi zawartości do ścianek naszego pudła. Tam bowiem znajdzie się wypełnienie, mające na celu amortyzację i ochronę zawartości. Jako wypełnienie najczęściej używana jest folia bąbelkowa, poduszki powietrzne, pianka lub inny, miękki materiał. W przypadku anten indywidualne części separujemy od siebie i owijamy każdą osobno materiałem. Zapobiegnie to ich zderzaniu się podczas transportu i zapewni lepszą ochronę każdej części. Na ostre krawędzie aplikujemy większą ilość – tak, by nie przebiła ona krawędzi paczki. Wszystkie elementy najlepiej trzymać poziomo, na tyle, ile to możliwe. Po zabezpieczeniu wszystkich elementów umieszczamy je w kartonie z wypełnieniem i zaklejamy krawędzie. List lub etykietę przewozową otrzymaną od przewoźnika zamieszczamy wraz z ostrzeżeniem o delikatnym towarze (najczęściej naklejką lub nadrukiem) w widocznym miejscu paczki.

części anten ładowane do transportu wozem kurierskim

Co z transportem międzynarodowym?

Decydując się na transport międzynarodowy, musimy mierzyć się z wyższymi kosztami i większą ilością dokumentacji. Jest to jednak zależne od tego, na jakie tereny decydujemy się wysyłać. W obszarze Unii Europejskiej pomiędzy państwami członkowskimi istnieje zasada wolnego handlu. Towary mogą swobodnie przekraczać granice, o ile nie są to towary niedozwolone, posiadają odpowiednie certyfikaty (jeśli dotyczy), dokumenty oraz uiszczają podatek VAT. Jeśli wysyłamy poza granice Unii, musimy już liczyć się z kontrolą celną. Celnicy ściśle weryfikują załączoną dokumentację, a z reguły wymagana jest też dodatkowa opłata celna. Z uwagi na to, iż kontrola celna jest tematem rozległym, zapraszamy do naszego dedykowanego artykułu – „Jak wygląda opłata celna w przypadku przesyłek?”

kurier DSV XPress transportujący międzynarodowo części anten

Dowiedz się więcej

icon