Transport kurierski z Chin

Home » Blog » Transport kurierski z Chin

Statek wypełniony transportem przesyłek z chin icon

Chiny są jedną z największych gospodarek na świecie. Działają na nim przedsiębiorcy z całego świata, aktywnie napędzając import oraz eksport towarów z Państwa Środka. Polska nie jest tutaj wyjątkiem – sporo rodzimych przedsiębiorców zamawia towary z Chin w ramach komponentów lub dalszej sprzedaży. Rosnąca stale popularność e-commerce szczególnie temu sprzyja. Niemała ilość rzeczy jest zamawiana bezpośrednio stamtąd. Czym jednak charakteryzuje się transport z Chin w aspekcie przesyłek kurierskich? Na co zwracać uwagę, na co uważać? O tym i więcej przeczytają Państwo w naszym artykule blogowym. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Dlaczego warto wybrać kuriera do transportów z Chin?

Jeśli decydujemy się na zawiązanie współpracy z dostawcą z Chin, musimy mieć sprawdzoną i szybką opcję transportu naszych towarów. Przesyłki kurierskie to obecnie jedne z najszybszych i najbardziej sprawdzonych możliwości dostawy. W przypadku zamówienia hurtowego transportu kurierem, możemy liczyć na ofertę dopasowaną pod nasze potrzeby i atrakcyjny czas dostawy, wynoszący nie więcej, niż kilka dni. Przesyłka nadanie zostanie nadana do nas najkrótszą i najszybszą drogą.

paczka transportowana do Chin

Jak przygotować się do zamówienia towarów z Chin?

Jeśli chcemy transportować towary z Chin, odpowiednie przygotowanie jest kluczowe do tego, by zamówione produkty dotarły na czas i w nienaruszonym stanie. Warto zastosować się do następujących praktyk:

Wybierz odpowiedniego kuriera

Wybór odpowiedniego kuriera to klucz do sukcesu w transporcie kurierskim z Chin. Istnieje wiele firm kurierskich, które oferują usługi transportu towarów z Chin do Polski. Należy wybrać kuriera, który oferuje szybką, niezawodną i bezpieczną usługę transportu. Jako DSV XPress, spełniamy te wymogi. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a paczki przewozimy bezpiecznie i w błyskawicznym czasie.

Zadbaj o odpowiednie opakowanie

Nasze przesyłki przebędą długą drogę, nim trafią od nadawcy w Chinach do nas. Odpowiednie zapakowanie towaru znacząco zmniejsza szanse na uszkodzenie przewożonej zawartości. Powinno one być wytrzymałe, odpowiednio zabezpieczone od wewnątrz i od zewnątrz, dopasowane do towaru w środku. Więcej o opakowaniu przeczytają Państwo w naszym artykule blogowym nt. przygotowania paczki do wysyłki.

Przygotuj i zweryfikuj dokumenty do odprawy celnej

Przy wysyłkach międzynarodowych, nadawca ma obowiązek przygotowania dokumentów celnych. Niezbędna w tym przypadku jest faktura proforma, certyfikat pochodzenia towaru oraz deklaracja celna. Wszystkie te dokumenty muszą być poprawnie wypełnione i zweryfikowane. W przeciwnym wypadku, czekają nas opóźnienia, a nawet kary finansowe lub zwrot paczki do nadawcy. Wysyłając z DSV XPress, nie muszą się Państwo o to martwić – zapewniamy pełną asystę w obsłudze dokumentacji.

Jakie są koszty transportu z Chin?

Koszty przesyłki zależne są tutaj od kilku czynników – niektóre z nich są podstawowe, inne opcjonalne. Pierwszy z nich to oczywiście dystans, a wraz z nim – wymiary przesyłki. Im większe wymiary (powierzchniowe i wagowe) każdej zarejestrowanej paczki czy palety, tym większe koszty. W drugiej kolejności musimy mierzyć się z opłatami celnymi oraz podatkowymi. Opłaty celne zależne są od danego towaru, podatkowe natomiast od kraju. Ponadto możemy zdecydować się na usługi dodatkowe, takie jak ubezpieczenie czy dostawa danego dnia.
Koszty są też oczywiście zależne od tego, czy zdecydujemy się na przesyłkę ekonomiczną, czy priorytetową.

magazyn z paczkami transportowanymi do Chin

Dowiedz się więcej

icon