Transport szkła – jak bezpiecznie je przewieźć?

Home » Blog » Transport szkła – jak bezpiecznie je przewieźć?

Pracownik DSV-XPress, przygotowujący szybę do transportu icon

Kurierem możemy przewieźć wiele rzeczy – mniejszych, większych, z tego czy innego materiału. Każdy ładunek traktowany jest z najwyższą dbałością, by bezpiecznie dotarł do celu. Jednak co z osobami, które zajmują się produkcją lub dystrybucją wyjątkowo delikatnych towarów, np. szkła? Z uwagi na swoją kruchość, jedna pomyłka może zniszczyć całą przesyłkę. I tutaj jednak możemy liczyć na usługi kurierów. Przesyłki tego typu wymagają niebywałej ostrożności i odpowiedniego przygotowania zarówno ze strony nadawcy, jak i kuriera. Jeśli jesteście Państwo przedsiębiorcą i poszukujecie informacji, jak wysłać szkło kurierem – zapraszamy serdecznie do lektury artykułu. Dowiecie się, jak przygotować się do nadania szkła, jak je zapakować, jak wygląda to z perspektywy kuriera i na co należy uważać. Życzymy miłej lektury!

Jak przygotować się do transportu szkła?

Podejmując się transportu szkła, musimy najpierw skontaktować się z odpowiednim kurierem. Nie każdy przewoźnik akceptuje przewóz szkła lub towarów szklanych. Z DSV XPress nie muszą się Państwo o to martwić. Profesjonalnie zajmiemy się transportem szkła i próbek szklanych. Zapraszamy do kontaktu z nami przez naszą podstronę kontaktu lub kalkulator przesyłek. Po wysłaniu do nas formularza, odezwiemy się wkrótce z dopasowaną do Państwa potrzeb ofertą handlową. Pragniemy zaznaczyć, iż realizujemy transporty kurierskie paczek standardowych oraz palet o wadze do 350 kg i wymiarach do 120 × 80 × 170 cm.

Po zamówieniu kuriera, przychodzi nasza kolej na zapakowanie szkła do transportu. Warto zaopatrzyć się w sporą ilość folii bąbelkowej i adekwatnie duże opakowania.

przygotowanie do transportu szkła

Jak zapakować szkło do transportu?

Szkło wymaga bardzo dużej amortyzacji i usztywnienia wewnątrz paczki. W przeciwnym razie może ono bardzo łatwo ulec uszkodzeniu podczas transportu. Przygotowując się do wysyłki kurierem, najpierw umieszczamy szkło na folii bąbelkowej, a potem owijamy. Najlepiej owinąć je tak, by miało kilka warstw folii, z dodatkowymi na rogach i krawędziach. Nie oszczędzamy też na rolkach taśmy – szkło oraz folia wokół niego musi być usztywnione. Tak opakowane szkło możemy włożyć do kartonu. Opakowanie powinno być dopasowane do naszej przesyłki – jeśli widzimy luzy, możemy dodać więcej warstwy amortyzującej. Następnie zaklejamy wszystkie krawędzie opakowania taśmą.

W przypadku wysyłki szkła, konieczne jest umieszczenie informacji o tym na opakowaniu. Istnieją naklejki, które wskazują na to, że towar jest delikatny i kruchy. Możemy skorzystać też z opakowań, które takowy nadruk już posiadają. W każdym przypadku, taka informacja musi znajdować się w widocznym miejscu. Na końcu umieszczamy – również w widocznym miejscu – otrzymany od przewoźnika list przewozowy bądź etykietę. Tak przygotowaną paczkę możemy przekazać dalej kurierowi.

Czy do wysyłki szkła wymagane są dodatkowe dokumenty?

Nie – wysyłając szkło, dodatkowa dokumentacja nie jest potrzebna, o ile nie nadajemy przesyłki w transport międzynarodowy. Nie muszą się jednak Państwo obawiać – jesteśmy specjalistami od przesyłek międzynarodowych. Każdemu klientowi oferujemy pełną asystę w ramach obsługi niezbędnej dokumentacji, zapewniając tym samym bezpieczne i bezproblemowe przesyłki kurierskie, w dowolne miejsce na świecie.

ciężarówka DSV do transportu szkła

Dowiedz się więcej

icon